8 starożytnych zabiegów leczniczych, które powinny pozostać w przeszłości na zawsze


Tak długo jak istnieje człowiek, zawsze potrzebował wsparcia medycznego. Czasami nasi przodkowie posiadali wiedzę tak zaawansowaną, że nawet współczesna medycyna nie jest w stanie jej złamać. Jednak większość metod z przeszłości była dość dziwna, jeśli nie niebezpieczna.8. Ból zęba był leczony palonym kozim tłuszczem.

Nawet w czasach starożytnych ludzie wiedzieli, jak wykonywać wypełnienia i protezy dentystyczne. Ludzki ząb został znaleziony we Włoszech z oznakami pracy stomatologicznej, zdeterminowany na około 14 000 lat.

Niektóre starożytne metody były dość niezwykłe. Firma Avicenna zaleciła palenie pacjenta z płonącą mieszanką tłuszczu koziego, lędźwi i cebuli w ramach leczenia stomatologicznego. Pliniusz Starszy uważał, że jedynym sposobem na pozbycie się bólu zęba było złapanie ropuchy o północy, plucia w jego usta i powiedzenie specjalnych „wyleczonych” słów.


7. Matki rodziły dzieci stojące lub siedzące na swoich biodrach.

W starożytnych Indiach wiedzieli, jak zmienić pozycję płodu w macicy. A w niektórych afrykańskich plemionach uzdrowiciele byli w stanie wykonać cięcia cesarskie za pomocą ich prymitywnych instrumentów.

W okresie średniowiecza większość starożytnej wiedzy została utracona ze względu na wpływ kościoła. Położnictwo było słabo rozwinięte, a wiele kobiet i ich noworodków zmarło podczas porodu.


12345...

8 starożytnych zabiegów leczniczych, które powinny pozostać w przeszłości na zawsze

1 / 6Next

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.