8 prawd, które każda para powinna znać, aby ich miłość trwała dłużej


Zawsze jesteśmy zainteresowani tym co jest kluczem do udanego związku. Jakie są rzeczy, które mogą rozdzielić parę lub uczynić ich miłość niezbyt szczęśliwą? Radosny związek wymaga od obu osób podjęcia wysiłku i pracy, która jest niezbędna do zapewnienia stabilnego środowiska emocjonalnego. Naukowcy wykonali wiele pracy, aby uzyskać wgląd w to, co może pomóc w utrzymaniu szczęśliwych relacji.

1. Zazdrość jest w twoich genach.

Aby zbadać wpływ twojego DNA na zazdrość, naukowcy zbadali odpowiedzi 3000 par bliźniąt ze względu na podobieństwo ich składu genetycznego. Wyniki pokazały, że 1/3 twoich skłonności do zazdrości może mieć genetyczne pochodzenie.

Nie ma wątpliwości, że pozostałe 2/3 zależy od czynników środowiskowych, co oznacza, że ​​różne wydarzenia, które miały miejsce w naszym życiu, mają większy wpływ. Sposób, w jaki reagujemy na ideę zdrady partnera, ma wpływ na sposób, w jaki jesteśmy wychowywani, przez ludzi i wydarzenia, które widzimy wokół nas.

2. Stosunek szczęśliwej pary

John Gottman, wybitny znawca stosunków, przeprowadził badania, w których badał zwyczaje par, aby zrozumieć różnicę między szczęśliwymi i nieszczęśliwymi. Eksperyment był prosty, poprosili partnerów o rozwiązanie konfliktu w 15 minut.

Odkrycie wykazało, że zdrowe pary mają tak zwany „stosunek magiczny”, który jest konieczny, aby miłość trwała. Relacja może być stabilna, jeśli ma 5 pozytywnych interakcji dla każdej negatywnej podczas konfliktu. Zidentyfikował również stosunek dla par, które mogą się rozwieść. Ci partnerzy mają tylko 0,8 szczęśliwych spotkań dla każdego negatywnego.

Negatywne momenty podczas konfliktów to bycie krytycznym, defensywnym lub negatywnym językiem ciała, na przykład na widok oczu. Szczęśliwe pary zaczynają łagodniejszy konflikt i starają się zachować bliskość i pozytywny wpływ na cały konflikt.

3. Znaczenie przyjaźni

holidays, vacation, love and friendship concept – smiling couple having fun in city
Badania organizacji Gallup wykazały, że związek emocjonalny jest niezwykle ważny dla satysfakcji małżeńskiej i może liczyć nawet 70% szczęścia pary. Więc jeśli chcesz, aby twój związek był stabilny, musisz wymyślić sposoby na podniesienie jakości twojej przyjaźni.

Mówi się, że najczęstszym powodem rozwodu jest utrata poczucia bliskości. Tylko 20% uczestników obwiniało sprawę pozamałżeńską za rozdzielenie. A to może być nawet związane z kwestią bliskości, ponieważ okazało się, że większość spraw rozpoczyna się od próby znalezienia uwagi, wsparcia i przyjaźni.


8 prawd, które każda para powinna znać, aby ich miłość trwała dłużej

1 / 5Next

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.