10 oznak, które pomagają rozpoznać toksyczny związek na samym początku


Jeśli od razu zakochasz się, nie znając osoby, jeśli nie możesz przestać o niej myśleć, jeśli twój nastrój zależy całkowicie od tego, czy twój obiekt zainteresowania się dziś odezwał, to jesteś podatny na niezdrowe uzależnienie emocjonalne. Zwykle jest to cecha ludzi, którzy nie mają dość miłości do siebie i odczuwają potrzebę poszukiwania jej z zewnątrz. Zmienia się w błędne koło toksycznych związków, ale na szczęście istnieje wyjście z tego.Ludzie zależni od emocji stawiają swojego partnera na piedestale i budują wokół siebie całe życie. Próbują albo całkowicie kontrolować swojego partnera, albo grają rolę ofiary, podczas gdy faktycznie czerpią przyjemność z własnego cierpienia.

Zobacz alarmujące oznaki wskazujące na początek niezdrowej miłości. Nie daj się wpaść w pułapkę toksycznych związków.

1. Od razu myślisz, że znalazłeś miłość swojego życia.

Są ludzie, którzy są bardzo kochliwi i po pierwszej randce wracają do domu z uczuciem: „To idealna osoba, na którą czekałem całe życie!” Niestety, często się okazuje, że tak nie jest. Po spotkaniu kogoś, kto daje ci motyle, poczekaj chwilę, aż się ochłodzisz, aby zobaczyć, jak się czujesz.

Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, rób sobie przerwę co kilka dni, aby być na własną rękę i zrób coś, co odciągnie Cię od myślenia o tej osobie.2. Idealizujesz swojego partnera zbyt mocno.

Na początku związku ważne jest, aby słuchać więcej niż mówisz, a kluczem jest uważne słuchanie. Jeśli ktoś mimochodem mówi: „Nie jestem najłatwiejszą osobą …”, to najprawdopodobniej podsuwają ci informacje o czymś, co wiedzą o sobie, czego jeszcze nie wiesz. Jeśli coś jest wymieniane nawet w najbardziej przypadkowy sposób, nie przeocz go.

Nie ma potrzeby bezinteresownie uspokajać ludzi, że „To wszystko nonsens! Poradzimy sobie! „Kiedy ktoś rzuca takie ostrzeżenia, oznacza to, że nie uważają, że jesteś odpowiedni dla nich i nie chcą, abyś był w pobliżu lub że są gotowi do kontynuowania związku tylko na ich warunkach. Nie są to rzeczy, które ktoś zakochany odczuwa lub mówi, więc jeśli częściej słyszysz takie wyrażenia, może być konieczne albo zajęcie się problemem, albo rozważenie, czy musisz być w takim czy innym stanie.3. Zaniedbujesz przyjaciół, aby zadowolić swojego partnera.

Nie zaniedbuj swoich przyjaciół, gdy wchodzisz w związek. Kiedy po raz pierwszy zaczynamy spotykać się z kimś, naturalnie jest skupiać się na tej jednej osobie i chcieć podzielić się wszystkim ze znajomymi. Należy jednak pamiętać, że Twoi znajomi chcą spędzać z tobą czas i niekoniecznie chcą spędzić cały czas słuchając opowieści o osobie, z którą się spotykasz.

Twoi przyjaciele również mogą mieć pewne odczucia na temat osoby, którą widzisz, a te uczucia różnią się od twoich, ponieważ ich myśli nie są zachmurzone przez emocje. Lepiej więc przedstawić swojego partnera znajomym na początku. Być może zauważą coś, czego nie zrobiliście i powstrzymają was od zanurzenia się w toksycznym związku. Jeśli twój partner nie chce poznać twoich przyjaciół i krewnych, jest to ostrzeżenie, że nie czują, że związek jest poważny.4. Zapominasz o swoim hobby.

Nie zapomnij o swoich ulubionych zajęciach i hobby. Nowa osoba powinna uczynić twoje życie bardziej interesującym i powinno dodać do twojego życia.

Entuzjastyczna i aktywna osoba, która interesuje się wieloma różnymi rzeczami, jest bardzo atrakcyjna jako partner. Nie sprawiaj, że ukochana osoba jest centrum twojego wszechświata. Ważne jest, aby zrozumieć, że jest to nieuczciwe dla partnera, jeśli całkowicie polegasz na nich dla twojego szczęścia, dobrego samopoczucia i ogólnego samopoczucia.


10 oznak, które pomagają rozpoznać toksyczny związek na samym początku

1 / 5Next

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.