11 zdjęć potwierdzające, że kobiety mają supermoce!


Według nauki, wszystkie kobiety mają pewne supermoce, które nie są obecne u mężczyzn: potrafią odróżnić różne odcienie koloru, mają silniejszy układ odpornościowy i są bardziej empatyczne i intuicyjne niż mężczyźni. Mają unikalne umiejętności wykrywania zagrożeń i mogą wydawać się bez wysiłku wielozadaniowe. Zdjęcia z tej listy pokazują wyjątkowe umiejętności kobiet, które sprawiają, że jeszcze bardziej je podziwiamy.

1. Bieganie maratonów na wysokich obcasach

Noszenie wysokich obcasów to umiejętność niedostępna dla większości mężczyzn, ale co z noszeniem ich podczas biegania w maratonie? Irene Sewell, była tancerka towarzyska, przygotowała maraton Rekordu Guinnessa, pokonując 26,2 mil (43 km) w szpilkach. Ukończyła wyścig w 7 godzin i 28 minut.

2. Zostać żyjącą kobietą-pająkiem

Supermocarstwem tej dziewczyny z małego miasta w Afryce Zachodniej jest możliwość wspinania się na każdy klif lub ścianę i sprawienie, by wyglądała tak, jakby chciała przejść się po parku. Swoje umiejętności wspinaczkowe nabyła od swojej małpki, Georgie, kiedy była dzieckiem. Obecnie wycofała się z profesjonalnej, konkurencyjnej wspinaczki skałkowej, ale nadal inspiruje innych, dając przemówienia motywacyjne i organizując seminaria coachingowe.


3. Być sportowcem z małym dzieckiem

Lekcje jogi mamy i dziecka stały się ostatnio coraz bardziej popularne. Pokazują, że ćwiczenie jest możliwe nawet wtedy, gdy masz małe dziecko. Ta rozrywka dla 2 osób to przykład kobiecej pracy wielozadaniowej – i pamiętaj, że nie jest łatwo skoncentrować się, gdy ktoś łaskocze stopę.

4. Rozbijanie samochodów i komputerów podczas jazdy

To jest odwrotna supermocarstwo: badania pokazują, że kobiety częściej nie zdają egzaminu na prawo jazdy i zwykle przyznają, że ich partner jest lepszym kierowcą. Najwyraźniej jest tak nawet wtedy, gdy samochód nie jest prawdziwy. Jednocześnie naukowcy zgadzają się, że kobiety bardziej doceniają bezpieczeństwo na drogach i są bardziej ostrożne podczas jazdy.5. Bycie rekordowym badaczem polarnym i matką

Ann Daniels jest żywym dowodem na to, że ludzie są w stanie osiągnąć wszystko, czego chcą. Jest pierwszą kobietą w historii, która dociera zarówno do Polaków północnych, jak i południowych. To osiągnięcie wydaje się jeszcze bardziej wyjątkowe, gdy wiesz, że brała udział w swojej pierwszej wystawie polarnej bez żadnego wcześniejszego doświadczenia, gdy jej trojaczki miały zaledwie 18 miesięcy.

6. Być pięknym za wszelką cenę

Maseczki piękności należy pozostawić na skórze przez jakiś czas. Ten rytuał pielęgnacyjny nie zakłóca codziennych rutyn życia kobiet, nawet jeśli oznacza to konieczność noszenia go podczas gry komputerowej lub opieki nad dzieckiem.

7. Być świecącą gwiazdą w każdym wieku

Helen van Winkle stała się gwiazdą Instagram w wieku 87 lat. Wtedy zaczęła tworzyć swoją markę bez obawy, że będzie zbyt prowokująca, krzykliwa lub kontrowersyjna. Wszystko zaczęło się, gdy jej prawnuczka opublikowała jej zdjęcie na Instagramie i stała się wirusowa. Teraz Helen pojawia się na najważniejszych wydarzeniach, takich jak MTV Movie Awards i inspiruje miliony kobiet, aby nie poddawały się, nawet jeśli zbliżają się do 90.
8. Dbanie o przyszłość planety pomimo bycia zastraszanym

Nadia jest prawdziwym wojownikiem. Zaczęła zbierać śmieci po drodze ze szkoły iw niedługim czasie zebrała więcej niż 2 pojemniki na odpady o wartości plastikowej. Koledzy z klasy nie docenili jej wysiłków i nazwali ją „Trash Girl”. Jej historia zainspirowała jednak znacznie większą społeczność: nie tylko ma teraz grupę wsparcia na Facebooku, ale jej fani zmienili ją w inspirującego bohatera kreskówki.

9. Bycie dowódcą promu kosmicznego i matką

Eileen Collins była pierwszą kobietą-pilotką i pierwszą kobietą dowódcą promu kosmicznego. Opuściła NASA w 2006 roku po 16-letniej karierze i 4 orbitach, aby spędzić więcej czasu z mężem i dwójką dzieci. W rozmowach doradza innym, aby podejmowali nawet najtrudniejsze wyzwania i nie bali się porażki.10. Wielozadaniowość

Udowodniono naukowo, że kobiety są lepsze w wielozadaniowości, ponieważ są mniej podatne na zakłócenia, przynajmniej podczas pewnych zadań. Najwyraźniej karmienie piersią dziecka i zakładanie makijażu jest przykładem takiego wielozadaniowości.

11. Noszenie dzieci i rodzenie

Poród jest ostateczną supermocą charakterystyczną dla kobiet. Zdjęcie powyżej zostało opublikowane przez hiszpańskiego blogera i matkę 3-letniej laury, 4 dni przed urodzeniem zdrowych bliźniaków.


11 zdjęć potwierdzające, że kobiety mają supermoce!

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.