4 sposoby skutecznego usuwania i unikania zaskórników


Chociaż wągry znajdują się przeważnie na twarzy, są to przebarwienia, które mogą pojawić się na dowolnym obszarze ciała. Mogą wyglądać jak brud utknięty w skórze, ale w rzeczywistości jest ich więcej, niż myślisz. Wydają się czarne z powodu utleniania, proces, który pojawia się, gdy pory zostają zatkane brudem i zostają wystawione na działanie powietrza.
Oczyszczenie

Użyj białej maski: usuń żółtka z 2 jaj i delikatnie nałóż białka na twarz, aby uzyskać cienką warstwę. Pozostaw maskę na 2 minuty lub do wyschnięcia. Gdy to zrobi, nałóż drugą warstwę białka. Pozostaw maskę na twarzy na 20 minut. Użyj ciepłej wody, aby spłukać białka z twarzy. Białka pomagają zacieśnić pory i wyciągnąć zatkany brud, zapewniając gładką skórę bez zaskórników.
Użyj miodu i cynamonu: Wymieszaj pół łyżeczki cynamonu z łyżką miodu. Zastosuj tę mieszaninę, pocierając ją o twarz ruchem okrężnym. Pocierać przez około 3 minuty. Podczas gdy cynamon działa jak peeling, miód działa, aby wyciągnąć brud z otwartych porów, a także działa jak naturalny antybiotyk.

Użyj pasty z kozieradki: uformuj pastę, łącząc kozieradkę z wodą i przetrzyj nią twarz. Pozostaw na 10 minut, a następnie spłucz zimną wodą.
Złuszczanie

Cytryna, jogurt, miód i sól złuszczająca: Stwórz peeling, mieszając sok z cytryny, łyżeczkę soli, łyżkę jogurtu i odrobinę miodu. Zastosuj ten scrub za pomocą okrężnego ruchu na obszarach twarzy podatnych na zaskórniki. Posmaruj przez około 3 minuty i spłucz letnią wodą.

Mleko i gałka muszkatołowa: Wymieszaj łyżkę mleka (szczególnie maślankę) z wystarczającą ilością gałki muszkatołowej, aby stworzyć pastę. Zastosuj tę miksturę do twarzy, delikatnie szorując, aby usunąć cały brud zakopany głęboko w porach. Szoruj przez 3 minuty, a następnie spłucz ciepłą wodą. Efekty szorowania granulek gałki muszkatowej w połączeniu z mlekiem pielęgnującym skórę pozostawiają nieskazitelną i odżywioną skórę.

Użyj złuszczającego sody oczyszczonej: Soda oczyszczona jest łatwo dostępna w większości kuchni. Aby to złuszczacz po prostu dodać sody do wody, aby utworzyć pastę. Delikatnie szoruj twarz ruchem okrężnym za pomocą tej pasty przez około 5 minut, a następnie spłucz. Po szorowaniu twarzy można również pozostawić pastę na twarzy przez około 10 minut, a następnie zmyć ją wodą. Soda oczyszczona to naturalny środek czyszczący, a drobnoziarnisty proszek usuwa martwe komórki skóry.
Zabiegi chemiczne

Użyj kremu retinoidowego: Te kremy są bogate w witaminę A, co pomaga w rozwoju skóry i zapobiega gromadzeniu się oleju na skórze. Zaleca się go używać 2-3 razy w tygodniu.
Użyj pasków do usuwania zaskórników: Jedną z najprostszych metod usuwania zaskórników jest używanie tych pasków. Te paski zawierają ultra-lepki roztwór, który wysycha, gdy wchodzi w kontakt z twarzą. Zaczekaj 15 minut, aż paski wyschną, a następnie szybko ją wyciągnij, aby wyciągnąć swoje zaskórniki. Zaleca się przestrzeganie jednej z wyżej wymienionych procedur czyszczenia przed użyciem tych pasków.

Wypróbuj żel na bazie kwasu salicylowego: nałóż cienką warstwę żelu na dotknięty obszar i pozostaw do wyschnięcia na 30 minut. Spłucz ją letnią wodą. Kwas salicylowy rozpuszcza martwy naskórek, olej i brud, aby uzyskać skórę bez zaskórników.
Inne metody

Użyj ekstraktora komediowego: po oczyszczeniu twarzy umieść pętlę ekstraktora komediowego na zaskórniku. Zastosuj trochę nacisku i pociągnij narzędzie w dół. To powinno spowodować, że wąglik wyskoczy z porów. Pamiętaj, aby nie naciskać zbyt mocno, ponieważ może to spowodować uszkodzenie skóry. Po usunięciu zaskórników pamiętaj o dokładnym umyciu twarzy i narzędzia.

Pop twoich zaskórników: Zacznij od oczyszczenia i złuszczania skóry. Następnie zastosuj środek ściągający w dotkniętym regionie. Użyj bawełnianych kuleczek delikatnie ściskając po obu stronach wąglika, aby go wyjąć. Po wyskrobaniu zaskórnika, przemyj skórę wodą i jeszcze raz zastosuj środek ściągający.
Bonus: Jak uniknąć zaskórników

Utrzymuj skórę w czystości: Regularnie myj skórę letnią wodą, aby usunąć nadmiar brudu i oleju. Pomoże to zapobiec zapychaniu porów. Środki czyszczące o neutralnym pH lub zawierające kwas salicylowy powinny być stosowane, ponieważ pomagają utrzymać pory w czystości i zapobiegają wypadaniu.

Usuń makijaż przed pójściem spać: pójście do łóżka z makijażem może spowodować zatkanie porów. Zawsze usuwaj makijaż za pomocą łagodnego środka do demakijażu lub makijażu przed pójściem spać.

Prysznic po wykonaniu ćwiczeń fizycznych: Pocenie może doprowadzić do nadmiaru bakterii i oleju na skórze, które mogą powodować zaskórniki. Po wykonaniu intensywnej aktywności zawsze należy wziąć prysznic.

Usuń nadmiar oleju z twarzy: Jeśli masz tłustą skórę, użyj miejscowego produktu do wchłonięcia nadmiaru oleju. Nie tylko usunie olej z twarzy, ale także usunie bakterie i martwą skórę, które mogą powodować zaskórniki.


4 sposoby skutecznego usuwania i unikania zaskórników

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.