5 łatwych kroków, które pozwolą zapomnieć o ubytkach w zębach i je uzdrowić! Musisz poznać te sposoby!


Jeśli chcesz się cieszyć pięknymi, zdrowymi i białymi zębami, powinieneś dbać nie tylko o higienę jamy ustnej, ale również należy zadbać o dietę. Powstawanie ubytków w zębinie może być powodowane przez różne czynniki. Czy widzieliście, że niedobory witamin i minerałów w diecie, spożywanie przetworzonych produktów również mogą mieć wpływ na kondycję waszych zębów?

Jak poprawić kondycję waszych włosów?

1. Pozbądź się cukru z diety


Wyklucz z diety produkty bogate w cukier. Jest to jeden z głównych powodów powstawania próchnicy gdyż bakterie, które żyją w jamie ustnej żywią się cukrem. Za ich sprawą struktura zębów zostaje osłabiona a szkliwo zniszczone.

2. Jedz produkty bogate w składniki odżywcze


Odpowiednia ilość minerałów i witamin może zapobiec ubytkom zębów, a nawet niekiedy cofnąć zaistniałe zmiany. Musisz włączyć do swojej diety zielone, liściaste warzywa i zdrowe tłuszcze, które pochodzą z nasion, orzechów i awokado.

3. Płukanie ust olejem kokosowym


Metoda jest już znana od wieków i służy do usuwania toksyn z jamy ustnej. Musisz płukać codziennie usta jedną łyżką stołową oleju kokosowego. Metoda ta jest również skuteczna przy zapaleniu dziąseł.

4. Ogranicz kwas fitynowy


Unikaj produktów, które są bogate w ten kwas to zboża, orzechy, fasola i nasiona. Sprawia on, że organizm trudniej przyswaja minerały z pożywienia. Unikaj produktów, które mają wysokie stężenie tego kwasu.

5. Używaj mineralizującej pasty do zębów

Pasty pozbawione fluoru są kosztowne. Na całe szczęście istnieją przepisy, które pozwalają na wykonanie takiej pasty w warunkach domowych.

Potrzebujesz:

1/4 łyżki stołowej wyciągu z mięty

1/4 łyżki chlorofilu o smaku miętowym

łyżkę wody filtrowanej

pół łyżki oleju kokosowego

1/4 łyżki sody oczyszczonej

3 łyżki ziemi okrzemkowej

Wiele osób myśli, że ubytki nie mogą zostać zaleczone naturalnie, ale ta pasta do zębów, a także pozostałe wskazówki, są w stanie tego dokonać.


5 łatwych kroków, które pozwolą zapomnieć o ubytkach w zębach i je uzdrowić! Musisz poznać te sposoby!

Nie ma takiego spania!

Nie zrobiłeś nic przez ostatnie 2 minuty. Zamknij to okno albo obczaj najciekawsze posty.